Театр заснований 2005 р. на базі Львівської Авторської Мистецької Школи «Студія культури та мистецтв «СПІРОГРАФ» (далі — Школа «СПІРОГРАФ») як навчальний осередок, а з 2010 р. працює як постійно діючий і носить назву Львівський Авторський Драматичний Театр «СПІРОГРАФ» (далі — Театр).

Свою роботу розпочав з прем’єри вистави-казки «Квіткова крамничка» у постановці автора п’єси, керівника Школи «СПІРОГРАФ» і художнього керівника Театру Андрія Сендецького. Меценатом і промотором навчального Театру є Львівський обласний благодійний фонд «ТОРБА», завдяки якому тут мають можливість практикуватись діти та молодь з малозабезпечених сімей.

Не маючи своєї творчої домівки тривалий час, Театр діяв на сценах львівських театрів-партнерів: Львівського театру естрадних мініатюр «І люди, і ляльки» Олега Новохацького, Львівського академічного обласного театру ляльок, Першого українського театру юного глядача, Львівського драматичного театру ім. Лесі Українки, Львівського національного академічного драматичного театру ім. Марії Заньковецької.

Не зважаючи на відсутність свого приміщення для діяльності, Школа «СПІРОГРАФ» і Театр здобули низку найвищих нагород у Всеукраїнських та Міжнародних проектах. Зокрема у 2006 та 2008 р. Театр отримав найвищу відзнаку членів міжнародного арт-журі на Міжнародному фестивалі казок у Львові. Це є показовим результатом вдало укладеної академічної програми, професійності викладачів та педагогів, а також працьовитості талановитих творчих особистостей.

У липні 2016 року адміністрація 58 будинку офіцерів, на численні багаторічні прохання і звернення творчих організацій України та завдяки наполегливій успішній роботі Школи «СПІРОГРАФ», надала у символічне використання Театру невеличке приміщення на четвертому поверсі своєї будівлі, що по вулиці Театральній 22 у місті Львові. Колектив Театру у стислі терміни (за два тижні) перетворив вкрай знищене і непридатне для роботи приміщення  у комфортний репетиційний зал. Саме завдяки Центру Культурно-Мистецьких Ініціатив міста Львова, Львівському обласному благодійному фонду «ТОРБА», батьківському комітету й академічній раді Школи «СПІРОГРАФ», меценатам та добродіям приміщення очищене від гнилі, усунений грибок; придбані та прокладені професійні електромережі, потиньковані та пофарбовані стіни, цикльована підлога; придбана й інстальована дзеркальна стіна, змонтована професійна освітлювальна система (прожектори), частково забезпечено зал портативним вбранням сцени. Театр знаходиться в стані будівельно-ремонтних робіт з 25.07.2016 року.

Колектив Театру щиро дякує усім, хто безкорисливо, доброзичливо і від щирого серця допомагає облаштувати простір для навчальної та творчої діяльності мистецького колективу.

З 2017 року Львівський Авторський Драматичний Театр «СПІРОГРАФ» — єдиний громадський театр в Україні, який став членом ЛМВ Національної спілки театральних діячів України. На сьогоднішній день колектив Театру налічує 12 осіб, які професіонально виконують свої обов’язки в адміністративному та творчому житті мистецької інституції. У діючому репертуарі Театру  вистави як для дорослого шанувальника сценічного мистецтва, так і для юного. Основою успішності нашого творчого осередку є виключно безкорислива професійна діяльність і самовідданість мистецького колективу.

27 серпня 2020 року театр вимушено призупинив діяльність у своїй локації за адресою вул. Театральна, 22 м. Львова.

Вигравши 19 лютого 2020 року конкурс з оренди приміщення, у якому театр перебував ще з 2007 року, нашій організації так і не дали можливості укласти договір оренди, а відтак це унеможливило офіційно, на законних підставах, продовжити діяльність у відремонтованій та облаштованій власними зусиллями локації.

Військові чиновники відомчої структури Міністерства оборони України – балансоутримувач, –порушили процедурні терміни ними ж оголошеного конкурсу, відтак Регіональне відділення фонду державного майна України по Львівській, Закарпатській та Волинській областях відмовилося погодити договір оренди, утворюючи таку собі «безневинну» кругову поруку на усіх рівнях.

Зважаючи на неодноразові спроби вищезазначених (та й низки інших) установ усунути нашу організацію з процедури конкурсу, маємо усі підстави вважати такі маніпуляції на певних рівнях структурних підрозділів Міністерства оборони України свідомим зловживанням. На нашу небезпідставну думку, вчинення протизаконних дій чи, навпаки,– тотальної бездіяльності щодо виконання обов’язків з боку посадовців названих установ, призвело до унеможливлення продовжити на законних підставах нашу діяльність у приміщенні 58 будинку офіцерів за адресою Театральна, 22 міста Львова.

Досвід буття неодноразово вказує кожному, що перед Богом – усі рівні, а відповідальності за скоєні вчинки не уникнути, якщо не в першому коліні, то – у наступних. Цю істину проголошує зі сцени театр, про це завжди нагадує життя.

Правдиву думку озвучив у свій час прем’єр-міністр Великої Британії Уїнстон Черчіль, адресуючи військовим: «під час війни культура не може залишатися осторонь». Хоча слід відзначити і силу мистецтва ілюзії, якою майстерно володіє чимала кількість «тилових пацюків у погонах», чим, на жаль, кидає ганебну тінь і на Людей, якими країна пишається і шанує, завдячуючи їм за свою незалежність та волю. Слава Україні – Героям Слава!

А наш Театр живе, творить і розвивається всупереч заздрісникам, творчим паразитам та  моральним імпотентам, псевдо-охоронцям людської гідності та пристрасним лукавцям з життєвою формулою «заїхати у рай на чужій шиї». Подорож Львівського Авторського Драматичного Театру продовжується. Ми й надалі успішно працюємо і творимо нашу сцену, а глядацька зала завжди відкрита для наших друзів, шанувальників та гостей.